Nahoru

Ústní voda – proč se vyplatí ji používat a jak vybrat tu správnou?

Zubní kartáček už standardně doprovází další instrumenty ústní hygieny v životě každého, kdo se o své zuby skutečně snaží pečovat. Ať už to jsou mezizubní kartáčky nebo zubní nitě, tyto pomůcky se staly nepostradatelné v našich každodenních životech. Věděli jste ale, že podstatně důležitou roli při čištění zubů má i ústní voda?

Neslouží jako náhrada kartáčku!

Pokud vám ráno nezazvonil budík, nebo jste ho odkládali tak dlouho, až jste najednou úplně zaspali, zapomeňte na myšlenku, že si místo čištění zubů jen prokloktáte ústní vodou a bude vyhráno. 

Ústní voda vám sice pomůže se zápachem z úst a navodí vám pocit svěžesti v ústech, nesupluje ale mechanické odstranění zbytků jídla, ani odstranění zubního plaku pomocí zubního kartáčku! Tyto funkce plní správná technika čištění zubů.  Vypláchnutí úst rozhodně nelze považovat za plnohodnotné čištění zubů. 

Zároveň myslete na to, že zápach z úst může být způsoben suchostí ústní dutiny. Pokud je toto skutečně váš případ, vyhněte se ústním vodám s alkoholem, které ústní dutinu vysuší ještě víc. 

Ústní voda neslouží jako náhrada kartáčku!

Skvělé zakončení ústní hygieny

Ústní voda je skvělé finále čistícího rituálu. Svými specifickými vlastnostmi může pomoci v řešení mnoha problémů (překyselení, usazování zubního plaku, problémy se záněty ústní sliznice, …) a zároveň je příjemnou, osvěžující tečkou na závěr. Ústní voda je i skvělým pomocníkem v boji s paradentózou, nebo v případě, že máte po chirurgickém zákroku a není vhodné nějakou dobu zuby čistit kartáčkem. 

Ústní voda na záněty

Pokud trpíte na krvácení dásní a paradentózu, sáhněte po ústních vodách, které obsahují chlorhexidin. Ten díky svým účinkům aktivně ničí bakterie zubního plaku a při pravidelném používání kompletně snižuje jeho tvorbu a usazování. Kde není plak, tam nejsou ani záněty a další nepříjemnosti s nimi spojené! 

Máte citlivé zuby? Pomůže ústní voda na posílení zubní skloviny

V případě, že máte problém s velkou citlivostí zubů, sáhněte po ústních vodách, které obsahují fluor. Zde však dejte pozor na celkové množství, které používáte. Fluor je velmi často přítomný i v zubní pastě či v kuchyňské soli a jeho nadměrné množství může být škodlivé. Držte se teda starého dobrého pravidla: všeho s mírou

Ústní voda na bělení zubů

Rádi byste podpořili přirozenou bělost svého chrupu? Pak se v drogérii poohlédněte po ústní vodě, která napomáhá bělení. Ta může obsahovat více aktivních složek – chemických i bylinných. 

Nebojte si s výběrem nechat poradit!

Pokud máte pocit, že je sortiment moc široký a připadáte si z toho jako Alenka v Říši divů, nebojte se požádat o radu svého zubního specialistu. Společně se vám určitě podaří najít kompromis na poli ústních vod. Rovněž se o případnou radu nebojte zeptat personálu vaší oblíbené drogerie, určitě vám rádi poradí. 

Ústní voda - proč se vyplatí ji používat a jak vybrat tu správnou?

Máte nějaký dotaz?

Využijte naši poradnu a rychle získáte odborný názor na své otázky a problémy. Odpovíme vám na cokoliv, co vás zajímá.