Nahoru

Neviditelná rovnátka (alignery)

Vše co jste potřebovali vědět o fóliových rovnátkách (alignerech)!

V tomto článku se detailněji zaměříme na fóliová rovnátka (alignery) a na vše co o nich potřebujete vědět. Dozvíte se zde hlavní výhody a nevýhody léčby pomocí tohoto typu rovnátek a ještě mnohem více.

Krabička na rovnátka Invisalign

Alignery obecně

Žádné zámečky, žádné drátky!

V současné době pravděpodobně nejpopulárnější rovnátka, které mají pacienti rádi pro jejich vysokou pohodlnost a bezbolestnost. 

Tato technika používá místo ortodontických zámků a drátů snímatelné fólie, které jsou vyráběny na míru pro každého pacienta a musí být nošeny cca 22 hodin denně. Jednu folii je třeba nosit přibližně 7 dní a pak přichází na řadu fólie další, která zuby posune o další kousek dál.

Kromě snadného čištění zubů s sebou tato neviditelná rovnátka přinášejí spoustu dalších výhod. Díky tomu, že jsou rovnátka snímatelná, je možno je kdykoliv sundat. Právě proto nepředstavují žádná omezení. Pacient si tak může vychutnat jakékoliv oblíbené jídlo či sportovat bez omezení.

Pravidelné kontroly probíhají cca jednou za 2-3 měsíce, takže návštěvy ortodoncie nejsou až tak časté. Také odpadá nutnost klasických nepříjemných ručních otisků, které jsou nahrazeny scanováním. Z hlediska estetiky, pohodlí a funkce se jedná o špičku ortodontické léčby.

Na trhu se můžete setkat s léčbou fóliovými rovnátky typu „do it yourself“, kdy vstupní konzultace probíhají pouze online, po telefonu nebo si otisky provádí pacient sám z domu. Během léčby neprobíhají průběžné kontroly a výsledky tak často bývají mizerné. Doporučujeme proto obrátit se na osvědčené výrobce, kteří se pyšní milióny spokojených klientů po celém světě.

Výhody neviditelných rovnátek

  • estetičnost
  • komfort
  • kdykoliv možnost sundání
  • rychlá a bezbolestná
  • ve většině případů bez nutnosti trhání zubů
  • malý počet kontrol v ordinaci

Nevýhody neviditelných rovnátek

  • léčba závisí na zodpovědnosti pacienta

Cena neviditelných rovnátek cca 60 000 Kč – 100 000 Kč

Pravidelné kontroly u ortodontisty cca jednou za 3 měsíce

Délka léčby9 měsíců až 1,5 roku

Máte nějaký dotaz?

Využijte naši poradnu a rychle získáte odborný názor na své otázky a problémy. Odpovíme vám na cokoliv, co vás zajímá.