Nahoru

Neviditelná rovnátka (alignery)

Vše co jste potřebovali vědět o fóliových rovnátkách (alignerech)!

V tomto článku se detailněji zaměříme na fóliová rovnátka (alignery) a na vše co o nich potřebujete vědět. Dozvíte se zde hlavní výhody a nevýhody léčby pomocí tohoto typu rovnátek a ještě mnohem více.

Krabička na rovnátka Invisalign

Alignery obecně

Žádné zámečky, žádné drátky!

V současné době pravděpodobně nejpopulárnější rovnátka, které mají pacienti rádi pro jejich vysokou pohodlnost a bezbolestnost. Mezi tento typ rovnátek řadíme například neviditelná rovnátka Invisalign, která jsou na trhu nejznámější.

Rovnátka Invisalign

Tato technika používá místo ortodontických zámků a drátů snímatelné fólie, které jsou vyráběny na míru pro každého pacienta a musí být nošeny cca 22 hodin denně. Jednu folii je třeba nosit přibližně 7 dní a pak přichází na řadu fólie další, která zuby posune o další kousek dál. Kromě snadného čištění zubů ssebou tato neviditelná rovnátka přinášejí spoustu dalších výhod. Díky tomu, že jsou snímatelná, je možno je kdykoliv sundat a proto nepředstavují žádná omezení. Pacient si tak může vychutnat jakékoliv oblíbené jídlo či sportovat bez omezení. Pravidelné kontroly probíhají cca jednou za 2-3 měsíce, takže návštěvy ortodontisty nejsou až tak časté. Také odpadá nutnost klasických nepříjemných ručních otisků, které jsou nahrazeny scanováním. Z hlediska estetiky, pohodlí a funkce se jedná o špičku ortodontické léčby.

Na trhu se můžete setkat s léčbou fóliovými rovnátky typu „do it yourself“, kdy vstupní konzultace probíhají pouze online, po telefonu nebo si otisky provádí pacient sám z domu. Během léčby neprobíhají průběžné kontroly a výsledky tak často bývají mizerné. Doporučujeme proto obrátit se na osvědčené výrobce jako je například již zmiňovaný Invisalign, který byl vůbec prvním výrobcem průhledných rovnátek na světě a pyšní se milióny spokojených klientů po celém světě.

Výhody neviditelných rovnátek

  • estetičnost
  • komfort
  • kdykoliv možnost sundání
  • rychlá a bezbolestná
  • ve většině případů bez nutnosti trhání zubů
  • malý počet kontrol v ordinaci

Nevýhody neviditelných rovnátek

  • léčba závisí na zodpovědnosti pacienta

Cena: cca 50 000 Kč – 100 000 Kč

Pravidelné kontroly u ortodontisty: cca jednou za 3 měsíce

Délka léčby: 9 měsíců až 1,5 roku

Máte nějaký dotaz?

Využijte naši poradnu a rychle získáte odborný názor na své otázky a problémy. Odpovíme vám na cokoliv, co vás zajímá.