Nahoru

Krásný úsměv a sebevědomí

Sebevědomí, jakožto důležitá složka osobnosti určuje, do jaké míry si člověk uvědomuje své schopnosti, jak se hodnotí a jak si věří.

Sebevědomí je často spojováno s úspěšnými lidmi a je dokázáno, že nízké sebevědomí okrádá člověka o radost ze všech sfér jeho života – o radost ze vztahů, školy i práce. Zdravé sebevědomí tak můžeme považovat za faktor, který dokáže ovlivnit život k lepšímu.

Zuby a sebevědomí

Nedílný vliv na naše sebevědomí má bezpochyby to, jak jsme spokojeni se svým vzhledem. Křivé nebo jinak nevzhledné zuby mohou mít na naše sebevědomí značné dopady.

Člověk, který má ze svých zubů komplexy se ve společnosti mnohdy straní a snaží se nestrhávat na sebe příliš pozornosti, při smíchu si ústa neustále zakrývá a v horších případech se smíchu snaží vyvarovat úplně. Tím se však okrádá o mnoho zážitků a krásných chvil v životě!

Krásný úsměv a sebevědomí - lidé se za svůj úsměv často stydí

Dobrý první dojem

Někdy může být až děsivé, jak důležitý je první dojem. Věděli jste například, že mozek potřebuje pouze jednu sekundu k tomu, aby si na někoho vytvořil první dojem?

Dle mnohých studií také vyplývá, že až jedné třetině šéfů trvá pouhých devadesát sekund na to, aby se rozhodli zda vás přijmou. Až padesát procent lidí považuje úsměv za přednost, která jim nejvíce utkví v paměti.

Mít úsměv, se kterým jste spokojeni a díky kterému získáte zdravé sebevědomí tak může mít zásadní dopad na osobní i profesní život.

Nespokojenost se svým úsměvem

Podle nedávné studie probíhající napříč Velkou Británií bylo zjištěno, že více než třetina dospělých je nespokojena se vzhledem svého chrupu. 27 % z této skupiny uvedlo, že se vyhýbají úsměvu s odhalením zubů, 22 % se nesměje se zuby na fotkách a 18 % z dotazovaných si své zuby musí zakrývat rukou.

Mnozí lidé, kteří se se svým komplexem rozhodli něco udělat se shodují na tom, že jediné, čeho litují je, že se nerozhoupali mnohem dříve. Život si teď totiž mnohem více užívají a nemusí se mít neustále na pozoru. Jsou tak mnohem šťastnější a v drtivé většině případů také úspěšnější jak v osobním, tak i v profesním životě.

Nepřeberná řada možností

V dnešní době moderní medicíny je vytoužený úsměv blíže než kdy dřív.

Srovnání chrupu

Velkou bariérou pro krok směrem ke svému vysněnému úsměvu byla mnohdy představa nevzhledných kovových rovnátek a pusy plné drátů. To už je ovšem minulostí a na trhu jsou k dispozici mnohem estetičtější varianty jako jsou konvenční rovnátka v barvě zubů či neviditelná rovnátka, která jsou vyrobena z průhledného plastu.

Bělejší odstín

V případě, že se pyšníte krásně rovným chrupem, ale cítíte nespokojenost s barvou zubů, je cesta za krásnějším úsměvem opravdu snadná.

Vybrat si můžete z celé řady bělících technik a zákroků, od těch ordinačních až po ty, které zvládnete v pohodlí domova. 

Fazety a implantáty

V případech, kdy nepomůže srovnání či vybělení zubů pak na řadu přichází estetická stomatologie v podobě fazet či implantátů. Tyto zákroky se v dnešní době těší velké oblibě, jelikož výsledný efekt opravdu stojí za to. Estetická stomatologie se v posledních letech dostala na špičkovou úroveň a obavy z příliš dokonalého a uměle vypadajícího úsměvu můžete hodit za hlavu. Odborníci si při výrobě fazet či implantátů opravdu vyhrají a jediné čeho si okolí všimne bude nádherný, ale hlavně přirozeně vypadající úsměv.

Zuby a sebevědomí

Pokud se chcete cítit skvěle a nabrat na zdravém sebevědomí, ten správný čas na změnu je právě teď! Udělejte krok směrem kupředu a vydejte se na cestu za svým vysněným úsměvem i Vy!

Máte nějaký dotaz?

Využijte naši poradnu a rychle získáte odborný názor na své otázky a problémy. Odpovíme vám na cokoliv, co vás zajímá.