Nahoru

Neviditelná rovnátka: Co jste o nich možná nevěděli

Zvažujete možnost neviditelných rovnátek, ale nevíte, co čekat? V tomto článku vám představíme 7 faktů, které jste možná nevěděli.

Neviditelná rovnátka Spark

Neviditelná rovnátka jsou čím dál tím více populární. Pokud i vy zvažujete jejich pořízení, tento článek je přesně pro vás!

  • Kartáček a pasta se stanou vašimi nejvěrnějšími společníky

Po každém jídle nebo sladkém pití je nutné si před nasazením rovnátek vyčistit zuby. Kartáček a pastu tedy noste u sebe. Zabráníte tím tvorbě zubního kazu a zajistíte zdraví zubů. To ale znamená, že pokud v průběhu dne jíte 7x, budete si i minimálně 7x muset zuby vyčistit.

 

Doporučení poskytovatelů neviditelných rovnátek je nosit je 22 hodin denně. Pokud tento plán nedodržíte, prodlužujete si tak plánovanou délku léčby někdy i o měsíce. Jestli se vám ale podaří rovnátka nosit co nejčastěji, léčba může trvat třeba pouhý rok. 

 

  • Pravděpodobně budete potřebovat attachmenty 

Obvykle je pro efektivní léčbu nezbytné nalepit takzvané attachmenty. Je to malý kus kompozitu, který má barvu zubu a tvoří na něm malý výstupek. Nemusíte se ale bát, z dálky si jich málo kdo všimne a navíc je nemusíte mít na všech zubech. 

Attachmenty zajišťují efektivnější léčbu a po ukončení léčby po nich nezbyde ani stopy. 

 

  • Trhání zubu je krajní řešení

Drtivá většina ortodontistů se snaží najít způsob, aby nemuseli vaše zuby trhat. Někdy se tomu nelze vyhnout, ale poskytovatelé neviditelných rovnátek často volí metodu takzvaného strippingu. Stripping je jemné obroušení zubů tak, aby se lépe vešli do zubního oblouku. Tento proces trvá jen chvíli a není bolestivý, je však dobé o něm vědět, aby nedošlo k nepříjemnému překvapení.

 

  • S kontrolou mohou pomoci technologie

Technologické pokroky využívá i ortodoncie. V zahraničí již nějakou dobu využívají možnost virtuální kontroly pomocí aplikace, kdy každý týden vyfotíte stav svých zubu, fotografie pomocí aplikace odešlete a jste tak pod neustálým dohledem ortodontisty. Tato možnost došla až k nám, například ve Světě rovnátek můžete některé kontroly provádět z pohodlí domova pomocí Virtual care. 

 

  • Žvýkačka, kousání nehtů nebo tužek nepřipadá v úvahu

O tyto časté zvyky a zlozvyky při nošení rovnátek pravděpodobně přijdete. žvýkačku není možné žvýkat, jelikož by se mohla přilepit k rovnátkům. Kousání nehtů nebo propisky s rovnátky nebude snadné, navíc hrozí jejich poškození. 

 

  • Spousta lidí si ani nevšimne, že máte rovnátka

Rovnátka skutečně nejsou téměř vidět a z našich zkušeností si jich často okolí všimlo až po delší době. Dobrá zpráva je, že kromě toho, že jsou neviditelná, obvykle klienty neomezují ani v mluvení a dalším fungování. Není problém s nimi třeba přednášet nebo vést pohovor. Na druhou stranu není problém si je v případě potřeby sundat.

 

Máte nějaký dotaz?

Využijte naši poradnu a rychle získáte odborný názor na své otázky a problémy. Odpovíme vám na cokoliv, co vás zajímá.