Nahoru

5 důvodů proč si pořídit rovnátka v dospělosti

Odjakživa jste si přáli ukázkově rovné zuby, ale pořídit si je nyní a nosit je v dospělosti vám přijde nepředstavitelné?

Ortodontické aparáty už dávno nejsou pouze dětskou záležitostí a pokročilá ortodoncie nabízející estetické varianty je jak dělaná pro všechny věkové skupiny.

Rovné zuby

Ten nejdůležitější důvod proč se do rovnání chrupu pustit je zřejmý. Hlavním motivátorem jsou samozřejmě rovné a krásné zuby. Člověk by nevěřil, jak zuby ovlivní celkový vzhled a zároveň i chování. Dle mnohých studií je prokázáno, že člověk se jako první zaměří na zuby a na ruce. Krásně rovné zuby pomohou k reprezentativnímu vzhledu, který je důležitý nejen v osobním, ale i v profesním životě. Krok směrem k vysněnému úsměvu vám proto může změnit celý život!

Zdravé zuby a dásně

Jelikož je, vzhledem ke špatně dostupným místům, křivé zuby mnohem náročnější udržovat v čistotě, může častěji docházet ke kazivosti zubů a horšímu stavu dásní. Díky rovnátkům tedy dosáhneme nejen krásného, ale mnohdy i zdravého úsměvu. Ortodontickou léčbu můžeme tedy považovat za jakousi prevenci proti zubním kazům a onemocnění dásní.

Bezchybná řeč

Věděli jste, že s vadami chrupu může často docházet ke špatné artikulaci jako je třeba šišlání? Srovnání zubů tak může tento problém mnohdy vyřešit. Jistě všichni víme, jak nesmírně důležitá je komunikace napříč celým naším životem, proto možnost komunikovat bez jakýchkoliv zábran je nedocenitelná.

Vyšší sebevědomí

Vše výše zmíněné má navíc jedno společné – značný vliv na naše sebehodnocení. Léčba rovnátky je po všech stránkách prospěšná nejen z toho důvodu, že rovná zuby, ale také protože harmonizuje celý obličej což má za následek mnohem vyšší sebevědomí.

Prevence proti bolesti

Špatný skus může způsobovat celou řadu bolestí, např. bolest hlavy nebo čelistního kloubu. Věděli jste, že čelistní kloub je ovlivněn postavením zubů? Jedna z provedených studií dokonce dokazuje, že skus a čelistní kloub významně ovlivňují funkci i anatomii celého pohybového aparátu. Rovné zuby proto přináší více benefitů, než si vůbec dokážeme představit.

5 důvodů proč si pořídit rovnátka v dospělosti

Máte nějaký dotaz?

Využijte naši poradnu a rychle získáte odborný názor na své otázky a problémy. Odpovíme vám na cokoliv, co vás zajímá.