Nahoru

Jaké jsou zkušenosti s neviditelnými rovnátky od Světa rovnátek?

Jaké jsou zkušenosti s neviditelnými rovnátky od Světa rovnátek?

Neviditelná rovnátka, známá také jako rovnátka Invisalign, zažívají v posledních letech boom Jejich diskrétnost, pohodlí a efektivita z nich dělá nepřekonatelného průvodce k dokonale rovným zubům. Chcete vědět, jak celý proces léčby vnímá slečna, která má léčbu neviditelnými rovnátky za sebou? Jakou má zkušenost s rovnátky Invisalign na klinice největšího poskytovatele neviditelných rovnátek v Česku? Jak hodnotí proces léčby i samotná rovnátka? Přečtěte si její příběh, včetně komentáře od ortodontisty ze Světa rovnátek.

Co jsou neviditelná rovnátka

Neviditelná rovnátka představují moderní metodu, jak získat krásný a zdravý úsměv. Rovnátka, která si můžete kdykoliv vyjmout z úst, jsou vyrobena z biokompatibilního materiálu, který je po nasazení na zuby téměř neviditelný. Léčba probíhá za pomoci série přizpůsobených alignerů, které si pravidelně měníte podle toho, jak se vám zuby posouvají, dokud nedosáhnou požadovaného výsledku. Díky své nenápadnosti a snadnému používání jsou ideální pro všechny, kdo chtějí upravit svůj chrup, aniž by to negativně ovlivnilo jejich vzhled.

Více si o nich přečtěte v našem článku Neviditelná rovnátka (alignery).

open space ordinace

Cesta k neviditelným rovnátkům Elišky Malé: Recenze

“Už od dětství jsem měla problém se zuby, ale bohužel si rodiče nemohli dovolit mi zaplatit rovnátka. Křivý úsměv mě ale často trápil a snižoval mé sebevědomí. No, nemohla jsem se dočkat, až budu dospělá a budu si moct pořídit rovnátka za svoje peníze. Byla jsem ochotná podstoupit i léčbu fixními rovnátky – i když jsem věděla, že to budou další minimálně tři roky, kdy se budu stydět usmát. Vůbec jsem totiž nevěděla, že něco jako neviditelná rovnátka existuje!” 

První krok: Rozhodnutí a konzultace

Svět rovnátek jsem si vybrala na základě doporučení spolužaček z vysoké, které už měly léčbu za sebou. Díky nim jsem taky věděla, že existuje možnost rovnátka splácet. (Ve finále jsem platila asi 983 Kč měsíčně, což pro mě nebyla vůbec žádná zátěž). To se velmi hodilo, protože jsem věděla, že cena rovnátek nebývá nijak nízká.

První konzultace byla velmi příjemná. Lékař mi vysvětlil celý proces a ukázal mi, jak neviditelná rovnátka fungují. Představil mi digitální model, který mi ukázal, jak bude můj úsměv vypadat po léčbě. 

Pak už následovaly jen 2 návštěvy: jedna, kde mi byl proveden digitální sken zubů jako podklad pro rovnátka, a druhá, kde mi byla rovnátka předána a nalepeny attachmenty na zuby.”

První dny s rovnátky

“První dny byly náročné. Musela jsem si zvyknout na pocit, že mám něco na zubech, a naučit se trochu mluvit. To trvalo asi 5 dní. Taky jsem je první dny zapomínala po jídle opět nasazovat zpět – rovnátka se musí nosit minimálně 22 hodin denně, což jsem první dny rozhodně nesplňovala. Trvalo to, než jsem si to celé zautomatizovala. Ale už po pár týdnech jsem začala vidět první změny, což mě velmi motivovalo. Bylo to jako vidět první paprsky slunce po dlouhé zimě.”

Léčba nebyla vždy procházka růžovým sadem

“Čekala jsem, že na kontroly budu muset chodit častěji, ale jednou za dva měsíce to stačilo. Super! Nicméně musím přiznat, že to nebylo vždy jednoduché. Některé dny, zejména po přechodu na novou sadu rovnátek, byly bolestivé a občas jsem měla pocit, že to nikdy neskončí. Ale podpora týmu Svět rovnátek byla skvělá.

Co mě po čase dost otravovalo, tak byla právě nutnost dodržovat velmi striktní plán léčby. Kdykoli jsem chtěla jíst nebo se napít něčeho jiného než vody, musela jsem je sundávat. Taky se ze mě postupně stal dost společenský člověk (rovnější zuby s vámi udělají nevídané divy i po této stránce) a na akcích mě to taky někdy štvalo, že si musím s sebou nosit dentální sadu a čistit si zuby na WC. Na druhou stranu vím, že s fixními rovnátky bych vůbec neměla možnost si je sundat a takového sebevědomí bych určitě nenabyla.”

Výsledek a současný pocit

“Po cca roce a třičtvrtě jsem dosáhla cíle. Zuby vypadají jako na vizualizaci z února 2022 a já jsem prostě neuvěřitelně šťastná. Neviditelná rovnátka mi změnila život. Kdybych měla znovu volit, neváhala bych ani chvíli – ani s rozhodnutím pro systém Invisalign, ani s volbou Světa rovnátek.”

Jak to vidí ortodontista?

Takto to popisuje ze svého pohledu ortodontista, který Elišku ošetřoval: 

“Slečna Malá již od mládí trpěla výrazným ortodontickým problémem, který se projevoval nejen esteticky, ale i funkčně. Její zuby byly výrazně křivé, s předními řezáky postavenými do nepravidelného úhlu a výrazně přeplněným dolním zubním obloukem. Tyto ortodontické anomálie způsobovaly obtíže při žvýkání a správném skusu, což vedlo k opakovaným problémům s dásněmi a zvýšenému riziku zubního kazu. Upozorňoval jsem ji, že léčba jejích ortodontických problémů bude pravděpodobně delší – spíše ke dvěma rokům. Díky její svědomitosti jsme však za 19 měsíců měli hotovo.”

 

Zjistěte to na vlastní úsměv

Cesta k dokonalému úsměvu nemusí být složitá ani nepříjemná. Doba jde kupředu a přináší s sebou mnoho moderních technologií. Ve spojení s individuálním přístupem ve Světě rovnátek budete mít jistotu, že se vám dostane pohodlné léčby i skvělých výsledků.

Máte nějaký dotaz?

Využijte naši poradnu a rychle získáte odborný názor na své otázky a problémy. Odpovíme vám na cokoliv, co vás zajímá.