Nahoru

Neviditelná rovnátka Spark

Nová, průhlednější, lepší?

Když se řekne slovní spojení neviditelná rovnátka, většina z nás si pravděpodobně jako první možnost vybaví rovnátka Invisalign. Tomuto leadrovi v oblasti neviditelných rovnátek však už nějakou dobu dýchá na záda aktuálně nejpokročilejší systém těchto rovnátek – systém Spark.

Co je dobré o neviditelných rovnátkách vědět?

  • Pro každého pacienta je vyrobena série fólií na celou dobu léčby 
  • Každá se nosí jeden až dva týdny, dle určení ošetřujícího ortodontisty a poté jsou nahrazeny dalšími dlahami ze série
  • Attachments jsou maličké bílé body na zubech, které slouží k jejich posunu a zároveň jako “záchytné body” pro samotné dlahy. Každý pacient má počet a umístění attachmentů rozdílný s ohledem na jeho vadu a její komplexnost
  • Zubní hygiena musí být dodržena po jídle, pití sladkých nápojů, kávy a vína, aby se zuby pod dlahou nekazily a samotná dlaha se nezabarvila
  • Pro maximálně efekt léčby a její co nejkratší trvání je nutnost nosit rovnátka alespoň 20 hodin denně

Pohodlnější, průhlednější, zkrátka lepší. Takto by se ve zkratce dala popsat neviditelná rovnátka systému Spark. Ten se pyšní stejným principem, avšak dotaženým k ještě větší dokonalosti. Co to ve skutečnosti tedy znamená?

Rovnátka Spark jsou ještě více neviditelná (ano evidentně je to ještě možné). Pyšní se hladšími okraji, a proto jsou pro uživatele, pro každodenní nošení daleko příjemnější. Díky použití tohoto lepšího materiálu také dochází k menšímu zabarvení dlah, což s sebou také přináší jejich snazší údržbu.

Mimo jiné, je jako u rovnátek Invisalign, samozřejmostí významně kratší doba léčby než u klasických drátkových rovnátek, kontroly pouze 1x za 3 měsíce (pokud není třeba jinak), nebo bezproblémová ústní hygiena v průběhu léčby.  Rovnátka nejsou v ničem omezující, a tak si můžete vy, nebo vaše dítě bez problému vychutnat své milované jídlo, aniž byste se museli bát, že ho posléze budete muset komplikovaně lovit mezi drátky mezizubním kartáčkem.

Zajímalo by vás k systému Spark něco dalšího? Neváhejte se nás zeptat pod článkem a my vám rádi odpovíme!

 

Neviditelná rovnátka Spark

Máte nějaký dotaz?

Využijte naši poradnu a rychle získáte odborný názor na své otázky a problémy. Odpovíme vám na cokoliv, co vás zajímá.